СБУ повідомила про розкрадання понад 8 млн грн під час будівництва захисту для Зміївської ТЕС на Харківщині

Служба безпеки України заявила про викриття схеми привласнення бюджетних коштів, виділених на посилення інженерного захисту Зміївської ТЕС у Харківській області. За даними слідства, державі завдали збитків на 8,1 млн грн.

СБУ разом із Національною поліцією зупинила схему розкрадання грошей, які були передбачені для будівництва захисних споруд на об’єктах енергетичної інфраструктури Харківщини. Йдеться про роботи для Зміївської ТЕС.

У відомстві повідомили про підозру двом представникам комерційних структур, причетним до виконання робіт. Слідство встановило, що це 54-річний начальник дільниці одного з промислових підприємств енергетичного сектору та 60-річний директор приватної підрядної компанії.

У грудні 2024 року між теплоелектростанцією та підрядником уклали договір на будівництво системи захисту загальною вартістю понад 245 млн грн. За даними правоохоронців, учасники схеми внесли неправдиві відомості до технічної документації та використали бетонну суміш, яка не відповідала проєктним і технічним вимогам.

На думку слідства, такі дії призвели до збитків державному бюджету в сумі 8,1 млн грн. Це, як зазначає СБУ, підтвердила судова будівельно-технічна експертиза.

Під час 11 санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів і в приміщеннях підприємств вилучили фінансово-господарську документацію, технічні матеріали та інші докази.

Обом чоловікам повідомили про підозру за статтею Кримінального кодексу України про заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Слідчо-оперативні дії тривають. Правоохоронці встановлюють інших посадовців, які можуть бути причетні до цієї схеми.