Вучич заявив, що за кілька тижнів залишить посаду президента Сербії

Президент Сербії Александр Вучич повідомив своїм прихильникам, що залишатиметься на посаді ще лише кілька тижнів, а після цього піде у відставку. Він також припустив проведення дострокових президентських і парламентських виборів.

Александр Вучич, який очолює Сербію вже 13 років, зробив цю заяву в суботу на мітингу на підтримку влади. За його словами, він допоможе Сербській прогресивній партії здобути перемогу на президентських і дострокових парламентських виборах.

Вучич сказав: «Я буду президентом лише кілька тижнів, а потім піду у відставку».

Заява пролунала на тлі антикорупційних протестів, які тривають у країні вже півтора року. Їх очолюють студенти, а окремі акції часом супроводжувалися насильством.

Сербія є кандидатом на вступ до Європейського Союзу, однак для подальшого просування Белград має посилити верховенство права, створити умови для вільних і чесних виборів, а також активніше боротися з корупцією та організованою злочинністю.

Крім того, Сербії потрібно узгодити зовнішню політику з курсом блоку, зокрема запровадити санкції проти Росії через вторгнення в Україну.