У Києві та на кордоні з Білоруссю затримали двох чоловіків, яких слідство вважає агентами ворога й виконавцями невдалого теракту біля одного з корпусів КПІ. За даними прокуратури та поліції, вони готували вибухові пристрої за вказівкою кураторів, пов’язаних із російськими спецслужбами.
Слідство встановило, що невідомі, які називалися колишніми співробітниками ФСБ РФ, через Telegram шукали людей, готових влаштувати теракт у столиці. За це їм обіцяли участь у так званій програмі «Амністія» — безперешкодний проїзд на територію Росії без перевірки.
На пропозицію погодилися військовослужбовець, який самовільно залишив частину, і продавець магазину. Окрім обіцянки потрапити до РФ, кожен із них мав перерахувати по 1000 доларів на криптогаманець росіян нібито для проходження перевірки.
За версією правоохоронців, підозрювані виготовили два вибухові пристрої з таймерами та заклали їх під дизельний генератор на території біля одного з корпусів КПІ. У червні вони прибули на місце, активували вибухівку й залишили телефон, який мав у реальному часі фіксувати події.
Після спрацювання пристроїв почалася пожежа, однак потужного вибуху не сталося. Згодом 34-річного і 35-річного виконавців затримали прикордонники біля кордону з Білоруссю: у військовій формі вони збиралися виїхати до Росії.
Їхні дії кваліфікували як замах на вчинення терористичного акту, вчинений за попередньою змовою групою осіб. Обидва фігуранти перебувають під вартою без права внесення застави.
Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.






























