У канцелярії Навроцького заявили, що за погіршення відносин із Польщею відповідає українська сторона

Голова канцелярії президента Польщі Збігнєв Богуцький заявив, що напруження у відносинах між Києвом і Варшавою пов’язане передусім із діями української сторони, а не з рішеннями Кароля Навроцького.

На думку Богуцького, нинішнє охолодження контактів між двома державами не є наслідком дій польського президента. Він вважає, що причиною стало те, що українська сторона, по суті, знехтувала пам’яттю про жертв і домовленостями, досягнутими у Варшаві.

Окремо він назвав неприпустимим із погляду польської політики присвоєння військовій частині назви «героїв УПА». Богуцький охарактеризував це як погане, скандальне та образливе для поляків рішення, яке зачіпає історичну пам’ять.

Відповідаючи на запитання, чи був кризовий розвиток подій свідомо приурочений до річниці Волинської трагедії, глава канцелярії президента Польщі сказав, що сподівається на відсутність такого наміру. Якщо ж це було зроблено навмисно, додав він, то йшлося б про ще гіршу ситуацію.

Богуцький підтвердив, що були спроби налагодити контакт між президентами, про які раніше говорив Марцін Пшидач, однак до повноцінного діалогу справа не дійшла. Водночас він зазначив, що дипломатичні канали між адміністраціями Польщі та України продовжують працювати.

Раніше Кароль Навроцький оголосив про позбавлення Володимира Зеленського ордена Білого Орла після рішення щодо назви одного з українських підрозділів на честь героїв УПА. На цьому тлі в Польщі та Україні з’явилися нові взаємні заяви, а також постало питання про можливу поїздку Зеленського на Конференцію з відновлення України в Гданську.