Євросоюз обговорює додаткові мита для плагін-гібридів, вироблених у Китаї. Такий крок може стати продовженням обмежень, запроваджених раніше проти китайських електромобілів.
Європейський Союз розглядає можливість запровадження додаткових тарифів на плагін-гібридні автомобілі, виготовлені в Китаї, повідомляє Handelsblatt.
Йдеться про розширення заходів, які в листопаді 2024 року вже стосувалися китайських електромобілів. Тоді мита сягали 35% на додачу до стандартного 10-відсоткового імпортного збору ЄС.
Після цього китайські автовиробники активніше почали просувати в Європі саме PHEV-моделі, які не підпадали під попередні обмеження. У підсумку сегмент, що раніше втрачав позиції, помітно відновився завдяки доступнішим китайським авто з великим запасом ходу на електротязі. У квітні 2026 року продажі таких машин у Європі зросли на 236%.
Одним із головних вигодонабувачів цього тренду стала BYD. Компанія наростила продажі гібридів у Європі, адже на ринку повністю електричних авто конкуренція стала жорсткішою через тарифи. За даними «Укравтопрому», BYD Seal U став найпопулярнішим PHEV в ЄС за підсумками квітня 2026 року, а сама BYD вийшла на друге місце за обсягами продажів у сегменті плагін-гібридів після Volkswagen Group.
Для європейських автовиробників це створює новий ризик: у Брюсселі побоюються, що китайські бренди зможуть повторити в сегменті плагін-гібридів той самий швидкий ріст, який раніше спостерігався на ринку електромобілів.
Водночас остаточного рішення ще немає. Щоб запровадити нові обмеження, Євросоюзу потрібно пройти необхідні процедури та отримати політичну підтримку.
Частина китайських компаній уже готується зменшити вплив мит завдяки локальному виробництву в Європі. BYD, зокрема, планує складання в Угорщині, а SAIC — в Іспанії.
У травні також повідомлялося, що BYD веде переговори зі Stellantis NV та іншими європейськими автовиробниками щодо купівлі недовантажених заводів у ЄС.































