У Гданську, де проходить Конференція з відновлення URC2026, українські державні та приватні енергетичні компанії готуються підписати угоди про залучення фінансування на суму понад 1 млрд євро. Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль.
За словами Шмигаля, у межах конференції вже було оформлено угоду на 210 млн фунтів стерлінгів для постачання палива на українські атомні електростанції від британської компанії Urenco.
Крім того, 25 червня підписуються ще дві великі угоди: на 300 млн доларів для «Нафтогазу» від Ексимбанку США та на 90 млн євро для «Укренерго» від Європейського банку реконструкції та розвитку.
Міністр уточнив, що протягом дня українські державні та приватні компанії мають укласти ще 28 угод загальною сумою понад 1 млрд євро.
Окремо Шмигаль нагадав про домовленість із нідерландськими партнерами на 178 млн євро для підготовки до зими. До цього пакета допомоги входить закупівля газових турбін і трансформаторів.
Він також зазначив, що співпраця з Нідерландами стосується розвитку розподіленої генерації та залучення технологій приватного сектора для реалізації відповідних проєктів. Україна вже передала партнерам перелік пріоритетних потреб і розраховує на постачання когенераційних установок та іншого обладнання для підвищення стійкості енергосистеми.
Раніше прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомляла, що в межах Ukraine Recovery Conference 2026 планують укласти 160 угод на суму понад десять мільярдів євро.






























