Шмигаль назвав цільовий обсяг генерувальних потужностей України до 2035 року

Україна планує до 2035 року вийти на 54 ГВт встановленої генерувальної потужності — це рівень, який був до початку російської агресії у 2014 році. Про це заявив перший віцепрем’єр — міністр енергетики Денис Шмигаль на URC 2026 у Гданську.

Шмигаль наголосив, що нарощування генерації залишається ключовим пріоритетом для держави. За його словами, без достатнього виробництва електроенергії неможливі ні економічне відновлення, ні промислове зростання, ні масштабна реконструкція, ні довгострокова енергетична безпека.

Міністр нагадав, що після 2014 року обсяги генерації в Україні суттєво скоротилися через втрату частини територій і російські удари по енергосистемі. Саме тому стратегічна мета зараз — повернутися до рівня 54 ГВт встановленої потужності.

Шмигаль також зазначив, що майбутня структура генерації має бути збалансованою:

  • 50% — атомна енергетика;
  • 30% — відновлювана енергетика;
  • 20% — газова генерація.

Раніше голова правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко заявляв, що найближчим часом енергосистемі України знадобиться орієнтовно 9,5 ГВт нової генерації, а держава і бізнес мають вибудувати ефективну співпрацю, щоб електростанції з’являлися якнайшвидше.