В акваторії морського порту Ізмаїл стартували експлуатаційні днопоглиблювальні роботи. Їх проводять, щоб відновити проєктні глибини та забезпечити безпечну роботу суден.
Філія «Дельта-лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України» розпочала експлуатаційне поглиблення дна в акваторії морського порту Ізмаїл. Про це повідомили в АМПУ.
Роботи виконують в операційній зоні причалів на ділянках, де потрібно відновити проєктні глибини. Це має забезпечити безпечний захід суден, проведення вантажних операцій і можливість використовувати максимальні осадки суден та суднових партій.
У морській адміністрації наголошують, що Ізмаїл відіграє важливу роль у роботі українського Дунайського кластеру. Підтримання належних глибин біля причалів вважають необхідною умовою для безпечного судноплавства, ефективної обробки вантажів і стабільної роботи портової інфраструктури.
До виконання робіт залучили флот філії «Дельта-лоцман». Зокрема, у процесі задіяні буксир «Айдар», шаланда КШ-2 та промірний катер «Іван Коваль». Також використовують грейферний плавучий кран, залучений на умовах тайм-чартеру.
Упродовж усього періоду днопоглиблення фахівці здійснюватимуть контроль глибин і моніторинг стану акваторії. Завершити роботи планують протягом двох місяців.
Нагадаємо, у 2025 році дунайські порти Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ перевалили понад 8,9 млн тонн вантажів. Також Ізмаїльська філія ДП «Адміністрація морських портів України» за результатами тендеру замовила днопоглиблювальні роботи в турецької компанії Onur Marine Gemi на суму 45,90 млн грн без ПДВ.






























