На конференції в Гданську для проєктів «Укрзалізниці» залучили майже 18 млн доларів

Під час Ukraine Recovery Conference 2026 Україна залучила майже 18 млн доларів міжнародної підтримки для нових проєктів «Укрзалізниці». Кошти спрямують на захист інфраструктури, модернізацію окремих ділянок і підготовку до впровадження європейських залізничних стандартів.

Майже 18 млн доларів міжнародної допомоги вдалося залучити для реалізації нових проєктів «Укрзалізниці» під час Ukraine Recovery Conference 2026 у Гданську. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба в Telegram.

Найбільшим став грант у 10 млн доларів у межах проєкту RELINC, який реалізують за підтримки Світового банку та Цільового фонду підтримки, відновлення, реконструкції та реформування України (URTF). Ці кошти спрямують на захист критично важливої залізничної інфраструктури, щоб забезпечити безперервність пасажирських, евакуаційних і гуманітарних перевезень.

Ще близько 6 млн євро грантового фінансування надали PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. у межах програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021–2027. Проєкт передбачає модернізацію інфраструктури на лінії № 101 у Верхраті та реконструкцію вокзалу у Львові. Там планують створити повністю безбар’єрний простір із новими платформами, ліфтами, ескалаторами та сучасною інфраструктурою для пасажирів з обмеженою мобільністю.

Окремим напрямом стала підготовка до впровадження Європейської системи управління залізничним рухом (ERTMS). Спільно зі Swedfund International AB вдалося залучити 1 млн євро грантового фінансування для розробки стратегії впровадження цієї системи — одного з ключових елементів інтеграції української залізниці в єдину транспортну мережу ЄС.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів погодив передачу трьох арештованих тепловозів Білоруської залізниці в управління АТ «Укрзалізниця» — до завершення необхідних процесуальних дій у кримінальному провадженні. Також у червні Кулеба повідомляв, що від початку 2026 року парк «Укрзалізниці» збільшився на 15 нових пасажирських вагонів, а державна програма передбачає постачання 100 вагонів до травня 2028 року.