Міністерство енергетики України вперше за майже два десятиліття придбало облігації внутрішньої державної позики коштом фінансового резерву. У відомстві очікують, що це допоможе зберегти кошти від інфляції та спрямувати майбутній дохід на виведення ядерних установок з експлуатації.
Міністерство енергетики України вперше майже за 20 років придбало облігації внутрішньої державної позики за рахунок коштів фінансового резерву. Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль.
За його словами, уже інвестовано майже 400 млн грн, а загальний обсяг таких вкладень у 2026 році становитиме близько 785 млн грн. Надалі ці кошти спрямують на фінансування робіт із виведення з експлуатації ядерних установок.
Шмигаль назвав купівлю ОВДП першим кроком у запуску механізму управління коштами фінансового резерву, передбаченого законодавством. Резерв формується за рахунок регулярних внесків АТ «НАЕК «Енергоатом»», яке щомісяця перераховує до спеціального фонду 65,4 млн грн для забезпечення майбутнього виведення ядерних установок з експлуатації.
Міністр зазначив, що тривалий час кошти резерву фактично не залучалися до фінансових інструментів, здатних зберегти їхню вартість. Через інфляцію накопичення, сформовані до 2025 року, суттєво втратили реальну цінність.
За словами очільника відомства, інвестування резерву в державні облігації дасть змогу захистити кошти від інфляції, зберегти їхню купівельну спроможність і додатково поповнювати резерв за рахунок доходу від цінних паперів. Шмигаль вважає такий підхід надійним і ефективним інструментом управління державними ресурсами.
Він також наголосив, що це сприятиме зміцненню фінансової стійкості системи ядерної безпеки України та підвищить здатність держави виконувати зобов’язання у сфері ядерної та радіаційної безпеки.
Нагадаємо, у травні портфель ОВДП фізичних осіб перевищив 148,5 млрд грн, що стало історичним максимумом і на 56,4% більше, ніж у травні минулого року.






























