У Сеймі Польщі закликали дивитися на майбутні відносини з Києвом після скандалу з нагородою Зеленського

У польському Сеймі пролунала порада не зосереджуватися на історії з орденом Білого Орла, якого був удостоєний Володимир Зеленський, а думати про майбутні відносини з Україною. Депутатка коаліційної Польської селянської партії Уршула Паславська назвала повернення нагороди «моральною перемогою» та наголосила на важливості відбудови України.

На думку Уршули Паславської, після того як орден уже повернули, змінити ухвалене рішення неможливо. Тож, вважає вона, польській стороні варто зосередитися на подальших кроках у відносинах із Києвом.

Серед таких кроків депутатка назвала конференцію з відбудови України. Вона підкреслила, що Польща, з огляду на масштаб допомоги українцям і Україні, має бути активною учасницею цього процесу.

Водночас Паславська зауважила, що така конференція не матиме сенсу без участі українських представників. Вона також нагадала, що суперечки Польщі з союзниками та сусідами в минулому не приносили їй користі.

Депутатка також відреагувала на слова глави МЗС України Андрія Сибіги про можливу симетричну відповідь Києва на недружні кроки. Вона закликала Варшаву не відповідати в такому самому емоційному тоні та не втягуватися в подібні ігри.

На її думку, нові конфлікти навколо історичних постатей або назв українських підрозділів лише поглиблюють напруження між двома країнами. Паславська вважає, що без спроб подолати цю напругу Польща в довгостроковій перспективі втратить більше, ніж здобуде.

Напередодні президент Польщі Кароль Навроцький позбавив Володимира Зеленського ордена Білого Орла через назву одного з українських підрозділів на честь героїв УПА. Після цього кілька чинних і колишніх українських посадовців заявили про повернення польських нагород, а Зеленський повідомив, що надіслав орден поштою Навроцькому.