Понад 400 суден очікують біля Ормузької протоки на її відкриття

На східному боці Ормузької протоки зосередилися понад 400 великих суден, поки оператори танкерів чекають на ширше відкриття маршруту після переговорів США та Ірану.

За даними Financial Times, біля портів Сохар і Фуджейра перебуває 441 велике судно, співмірне за розмірами з танкером. Видання посилається на аналіз супутникових даних Європейського космічного агентства.

Американський посадовець заявив, що перемовини у Швейцарії були присвячені тому, щоб роз’яснити суперечливі сигнали з боку Ірану щодо Ормузької протоки та створити механізми, які мають гарантувати її повне відкриття.

Кілька судноплавних компаній, за інформацією FT, залишили судна поблизу Затоки, щоб швидко скористатися моментом, якщо прохід через протоку буде повністю відновлено.

Газета зазначає, що кількість суден суттєво зросла порівняно з квітнем, коли США розпочали блокаду Ормуза. Водночас за п’ять днів до останнього супутникового прольоту їх було на 42 більше.

Нагадаємо, 18 червня Сполучені Штати та Іран підписали меморандум про взаєморозуміння щодо припинення війни, і цей документ уже набув чинності. Рамкова угода, яку США та Іран мають остаточно погодити після підписання меморандуму, передбачає створення фонду інвестицій в іранську економіку на 300 мільярдів доларів.

США також планували дозволити Ірану негайно почати продаж нафти та пального в межах домовленостей щодо припинення війни. Попри згоду на відкриття та розмінування основних маршрутів, 20 червня Іран знову оголосив протоку закритою після ударів Ізраїлю по Лівану.