OFAC Мінфіну США видало нову ліцензію щодо Ірану, яка на два місяці знімає обмеження на виробництво, постачання та продаж сирої нафти і нафтопродуктів.
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США повідомило про нову ліцензію щодо Ірану. Документ на два місяці дозволяє виробництво, постачання та продаж сирої нафти і нафтопродуктів із цієї країни.
Як зазначено на сайті OFAC, ліцензія діятиме до 21 серпня 2026 року. На цей період скасовуються обмеження, які раніше поширювалися на іранську нафту, нафтопродукти та судна, що підпадали під санкції, запроваджені у 2018–2020 роках на підставі федеральних правил і президентських указів.
Також документ дозволяє будь-які платежі в доларах уряду Ірану або іншим особам, які перебувають під санкціями, якщо йдеться про купівлю іранської нафти. Водночас ліцензія не дозволяє операції з іранськими підприємствами, що перебувають у спільній власності з іншими власниками під санкціями, зокрема з особами з КНДР, Куби або тимчасово окупованих територій України.
У ліцензії також не згадуються заморожені активи Ірану. Водночас на країну й далі діють не лише американські обмеження, а й санкції ЄС та ООН. Зокрема, Європейський Союз зберігає ембарго на імпорт іранської нафти, а ООН — заборону на постачання зброї до Ірану.
Раніше медіа повідомляли, що США можуть дозволити Ірану негайно розпочати продаж нафти й пального в межах угоди про припинення війни, яку, за повідомленнями, 15 червня підписали Дональд Трамп, віцепрезидент Венс і спікер іранського парламенту Мохаммад Багер Галібаф.