
У 2025 році Міністерство оборони України суттєво наростило обсяги закупівель вітчизняного озброєння та техніки для потреб Збройних сил. Про це відомство повідомило у п’ятницю, 23 січня.
Згідно з даними Міноборони, частка озброєння, військової техніки та боєприпасів, законтрактованих Агентством оборонних закупівель у українських виробників, за рік зросла з 46% до 82%.
Водночас частка імпортної продукції військового призначення істотно скоротилася — з 54% до 18%. У відомстві зазначають, що це створило передумови для сталого розвитку українського оборонно-промислового комплексу.
Загальний обсяг закупівель у вітчизняних виробників сягнув майже 430 млрд гривень. При цьому частка українських компаній у летальній номенклатурі озброєнь у 2025 році становила 82%.
Директор Агентства оборонних закупівель ДОТ Арсен Жумаділов наголосив, що орієнтація на внутрішній ринок дає змогу виробникам швидше масштабувати виробництво, оперативніше впроваджувати інновації та постачати армії рішення, адаптовані до реальних потреб фронту, зменшуючи залежність від зовнішніх постачань.
За його словами, цього року Міністерство оборони планує вдосконалити підхід до закупівель. Під час контрактування постачальників враховуватимуться додаткові критерії, зокрема рівень локалізації виробництва та диверсифікація поставок.
Раніше повідомлялося, що за останні три роки Україна фактично збудувала новий оборонно-промисловий комплекс. Його виробничі можливості зросли у 35 разів і у 2025 році досягли 35 млрд доларів.






























