Прокуратура повідомила про викриття злочинної мережі, яка займалася незаконною вирубкою лісу, підробкою документів і продажем деревини. За даними слідства, державі завдано збитків на 248,6 млн грн.
Про розкриття схеми повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко. За його словами, до організації та реалізації незаконної діяльності були причетні як колишні, так і чинні працівники лісової галузі.
Серед фігурантів — представники надлісництв держпідприємства «Ліси України», головні лісничі, лісові майстри, керівники агролісогосподарських підприємств, а також посадовці Держгеокадастру, підприємці та інші учасники організованих груп. Серед підозрюваних, за даними джерел у правоохоронних органах, також є голова однієї з територіальних громад Тернопільської області Дмитро Малик, керівник Білецької громади.
Усього у справі, як зазначається, фігурують 29 осіб. Слідство вважає, що учасники схеми не лише організовували незаконну вирубку, а й намагалися легалізувати деревину через фіктивні записи в державній системі обліку.
Одним із прикладів стала схема з деревиною цінних порід. За версією правоохоронців, таким способом намагалися «відмити» близько 19 тисяч кубометрів лісу, зокрема приблизно 10 тисяч незаконно зрубаних дубів. Далі цю деревину планували вивезти за кордон під виглядом законно заготовленої.
За даними прокуратури, у 2022–2025 роках схема охопила понад 100 суб’єктів господарювання, серед яких були й найбільші експортери країни. Загальна сума операцій у межах цієї діяльності перевищила 147 млн грн.
Раніше також повідомлялося, що прокуратура Івано-Франківської області маювала намір стягнути з ДП «Ліси України» майже 387 млн грн збитків за вирубку дерев у національному парку «Гуцульщина». У травні стало відомо і про призначення колишнього заступника міністра економіки, довкілля та сільського господарства Ігоря Зубовича операційним директором підприємства.