Зеленський і Петер Мадяр коротко поспілкувалися на саміті ЄС у Брюсселі

Президент України Володимир Зеленський і новий прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр провели коротку розмову в кулуарах саміту ЄС у Брюсселі. Про це стало відомо з допису Мадяра в X та опублікованих ним фото.

Президент України Володимир Зеленський і новий прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр коротко поспілкувалися на полях саміту Європейського союзу в Брюсселі. Сам Мадяр окремо про зустріч з українським президентом не згадував, однак опубліковане ним фото свідчить, що політики принаймні кілька хвилин поговорили в залі саміту.

У своєму першому виступі на саміті ЄС Мадяр заявив про потребу чесності, відмови від політкоректності та подвійних стандартів. Він також наголосив, що не прагне популярності в Брюсселі, а хоче представляти інтереси угорського народу.

За даними видання, Зеленський у своїй промові закликав лідерів ЄС уже в червні погодити відкриття решти п’яти кластерів у переговорах. Втім, очікування України та її прихильників у Євросоюзі не справдилися: саміт не ухвалив рішення, яке дозволило б швидко зрушити це питання.

Раніше Мадяр заявляв, що прибрав із підсумкового документа саміту формулювання про швидкий вступ України. Він також говорив, що в Угорщини є застереження щодо відкриття решти кластерів, хоча, як зазначалося, противників такого сценарію виявилося значно більше.