У Міністерстві закордонних справ вважають виправданим рішення доручити українську делегацію на Конференції з відновлення України в Гданську прем’єр-міністерці Юлії Свириденко. У відомстві сподіваються, що форум мине результативно і без зайвої політизації.
Речник МЗС Георгій Тихий в ефірі телемарафону заявив, що рішення поставити на чолі делегації керівницю уряду є доречним і виваженим кроком. На його думку, це дає змогу зберегти конференцію в прагматичних та економічних рамках і уникнути скандалів.
Тихий наголосив, що захід має велике значення: у Гданську очікують 58 урядових делегацій. З польського боку, за його словами, також буде урядова делегація на чолі з прем’єр-міністром Дональдом Туском.
У МЗС вважають, що участь України на такому рівні виглядає логічною. Водночас у відомстві сподіваються, що конференція пройде успішно, попри недружні кроки з боку президента Польщі.
Раніше повідомлялося, що українську делегацію в Гданську справді очолить Юлія Свириденко, а президент Володимир Зеленський не поїде до Польщі. У канцелярії президента Польщі заявляли, що мають інформацію про таке рішення після скандалу, пов’язаного з відкликанням Каролем Навроцьким вищої державної нагороди Польщі, врученої йому раніше.





























