Наступна конференція з відновлення України відбудеться у Таллінні 2027 року

Наступна Конференція з відновлення України відбудеться 2027 року в столиці Естонії Таллінні. Після форуму в польському Гданську естафету організації перебрала Естонія, яка заявила про готовність і надалі підтримувати Україну.

Наступна Конференція з відновлення України пройде у 2027 році в Таллінні. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Міністерство закордонних справ Естонії.

Після завершення нинішнього форуму, що відбувся в польському Гданську, право приймати наступний захід перейшло до Естонії. Глава естонського МЗС Маргус Тсахкна назвав відновлення України найбільшим економічним проєктом у Європі на наступне десятиліття.

За його словами, йдеться не лише про відбудову інфраструктури, зруйнованої російською агресією, а й про розвиток сильних демократичних інституцій та глибшу інтеграцію України до Європейського Союзу.

Міністр зазначив, що з 2022 року Естонія долучається до відновлення України через сотні проєктів. За його словами, десятки естонських компаній та організацій щодня допомагають посилювати стійкість України.

Тсахкна наголосив, що проведення конференції в Естонії є знаком готовності країни й надалі підтримувати Україну та просувати цей стратегічний процес на міжнародному рівні.

Окремо він заявив, що Естонія прагне залучити до підготовки та організації форуму інші країни Балтії та Північної Європи у форматі NB8. Такий формат, за його словами, дає змогу об’єднати досвід і ресурси регіону, щоб допомога Україні була ще ефективнішою.

Нагадаємо, 25–26 червня у Гданську відбулася п’ята Конференція з відновлення України. Президент Володимир Зеленський не поїхав на захід через нове загострення у польсько-українських відносинах, а українську делегацію очолила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Під час відкриття конференції прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що майбутнє можна будувати лише на правді, взаємній повазі та розумінні історії.