Ірак може вийти з ОПЕК, якщо організація не погодиться суттєво збільшити його видобуток нафти. Водночас у Багдаді наголошують, що нині роблять ставку на переговори та збереження членства.
Ірак розглядає різні варіанти подальших дій в ОПЕК, якщо картель не дозволить країні суттєво наростити видобуток нафти. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.
Ірак є другим за обсягами виробником в ОПЕК після Саудівської Аравії та входить до п’ятірки держав-засновниць організації, яка була створена в Багдаді 1960 року.
Нафта забезпечує значну частину доходів країни, однак продажі різко скоротилися після того, як війна в Ірані фактично порушила експорт через Ормузську протоку. На цьому тлі уряд Іраку стикається з фінансовими труднощами.
Високопосадовець міністерства нафти Іраку заявив агентству, що питання підвищення квоти для Багдада слід сприймати серйозно. За його словами, країна раніше розглядала варіант виходу з ОПЕК, але нинішній план полягає в тому, щоб залишитися в організації та домагатися перегляду умов через переговори.
У самому міністерстві нафти підкреслили, що повідомлення про можливе припинення членства Іраку не відображають офіційної позиції уряду.
Згідно з чинною квотою, у липні Ірак може видобувати 4,378 млн барелів на добу. Водночас фактичні обсяги нижчі через перебої, пов’язані із ситуацією в районі Ормузської протоки. Раніше країні вже було складно дотримуватися обмежень ОПЕК, оскільки вона нарощувала видобувні потужності за участі західних нафтових компаній.






























