Антимонопольний комітет України встановив розстрочку для сплати штрафу, який наклали на одного з найбільших фармдистриб’юторів країни «Оптима-Фарм» за надання неповної інформації на вимогу регулятора.
Антимонопольний комітет України повідомив про розстрочку сплати штрафу, накладеного на спільне українсько-естонське підприємство у формі ТОВ «Оптима-Фарм, ЛТД». Рішення пов’язане з розглядом звернення компанії та стосується порушення, яке, за даними АМКУ, полягало в наданні інформації не в повному обсязі на запит комітету.
Сума штрафу становить 7 094 355 грн. У рішенні зазначено, що встановлено розстрочений порядок його сплати відповідно до рішення АМКУ від 14.05.2026 № 410-р.
Раніше співрозмовники на фармринку повідомляли, що Антимонопольний комітет наклав арешт на рахунки «Оптима-Фарм» у Державній казначейській службі, а також в «Укрексімбанку» та «Ощадбанку». Крім того, частково заблокованими залишаються рахунки ще одного великого дистриб’ютора — «БаДМ».
У липні 2025 року АМКУ оштрафував «БаДМ» і «Оптима-Фарм, ЛТД» більш ніж на 4 млрд грн за антиконкурентні дії. За версією комітету, у 2020–2023 роках компанії узгоджували ціни на низку популярних ліків, зокрема «Спазмалгон», «Евказолін аква» та «Біфрен», чим обмежували конкуренцію на ринку.
Восени 2025 року склади «Оптима Фарми» тричі потрапляли під російські обстріли.






























