30 червня в Сеулі відбудуться переговори міністрів закордонних справ України та Південної Кореї. Однією з тем стане питання північнокорейських військовополонених, які воювали на боці Росії.
30 червня в Сеулі міністри закордонних справ України та Південної Кореї проведуть переговори, під час яких, зокрема, обговорять долю північнокорейських військовополонених, що брали участь у бойових діях на боці Росії.
У МЗС Південної Кореї заявили, що країна готова прийняти всіх таких полонених, якщо вони самі цього захочуть. У Сеулі також наголошують, що виступають проти примусового повернення цих людей до Росії або Північної Кореї.
Речник південнокорейського зовнішньополітичного відомства Лі Чже Вонг раніше пояснював, що конституція країни вважає весь Корейський півострів своєю територією, а його мешканців — громадянами Південної Кореї.
Раніше двоє північнокорейських солдатів, яких взяли в полон в Україні під час боїв на боці Росії, у листі висловили бажання поїхати до Південної Кореї.
11 січня 2025 року стало відомо, що українські військові взяли в полон у Курській області двох військовослужбовців із Північної Кореї. Згодом бійці ССО показали відео з їхнім захопленням і вивезенням одного з них, а ДШВ — іншого.
Російське видання «Агентство. Новости» також повідомляло, що підроблений військовий квиток, знайдений в одного з полонених, був виписаний на ім’я реального жителя російської республіки Тива.