У Раді готують підвищення штрафів за перевищення швидкості до 17 тисяч гривень

У Верховній Раді розробляють законопроєкт, який може суттєво збільшити штрафи для водіїв за перевищення швидкості. Ініціативу готують спільно з МВС та Національною поліцією.

У Верховній Раді працюють над законопроєктом, який передбачає жорсткіші санкції для водіїв, що порушують швидкісний режим. Про це повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк.

Документ готують разом із Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією. Нині чинні штрафи такі: 340 грн — за перевищення більш ніж на 20 км/год і 1700 грн — за порушення більш ніж на 50 км/год.

У проєкті закону пропонують змінити шкалу покарань так:

  • понад 20 км/год — 680 грн;
  • понад 40 км/год — 2040 грн;
  • понад 60 км/год — 2720 грн;
  • понад 80 км/год — 3400 грн;
  • перевищення швидкості п’ять і більше разів на рік — 17 000 грн.

Наразі законопроєкт перебуває на етапі підготовки. Коли саме його завершать і винесуть на розгляд парламенту, поки не повідомляють.

Раніше, після смертельної ДТП у Києві на початку червня, прем’єр-міністерка Юлія Свириденко анонсувала низку кроків для посилення відповідальності водіїв на дорогах. Тоді ж компанія Bolt заявила, що назавжди блокуватиме водіїв, щодо яких надійшло щонайменше дві скарги на перевищення швидкості або небезпечний стиль водіння.