Трамп заявив про зняття морської блокади Ірану після згоди на ядерні інспекції

Дональд Трамп повідомив, що США знімуть військово-морську блокаду Ірану після того, як Тегеран, за його словами, погодився на інспекції ядерної програми на найвищому рівні.

Президент США Дональд Трамп заявив у Truth Social, що Вашингтон припинить військово-морську блокаду Ірану. За його словами, таке рішення ухвалили після того, як Іран «повністю і безумовно» погодився на ядерні інспекції найвищого рівня.

Трамп стверджує, що такі перевірки мають забезпечити «ядерну чесність». Він також написав, що без цієї згоди подальші переговори були б неможливими. Водночас президент США поскаржився на велику кількість, як він вважає, фейкових новин, які нібито намагаються применшити «перемогу США».

Американський президент зазначив, що з огляду на ці та інші поступки з боку Ірану він погодився залишити Ормузьку протоку відкритою й скасувати військово-морську блокаду. Разом із тим, за його словами, усі кораблі поки що залишаються на своїх позиціях на випадок, якщо рішення доведеться переглянути.

Трамп додав, що вважає відновлення блокади вкрай малоймовірним. Напередодні США також видали тимчасову генеральну ліцензію на 60 днів, яка дозволяє виробництво, постачання та продаж іранської нафти.

Раніше, 17 червня, США та Іран дистанційно підписали меморандум про припинення війни та відкриття Ормузької протоки. Цей документ став основою для підготовки деталей підсумкової угоди, яка має закріпити перемир’я протягом наступних 60 днів.