Детективи БЕБ в Одеській області завершили розслідування у справі про незаконне привласнення коштів державного підприємства під час ремонту залізничної інфраструктури Одеського порту. Обвинувальний акт уже скерували до суду.
За даними Бюро економічної безпеки, у 2023 році засновниця приватного товариства разом із директором підконтрольної компанії та посадовцями Одеської філії ДП «АМПУ» організували схему привласнення державних коштів.
Слідство встановило, що ще на етапі підготовки проєктно-кошторисної документації учасники штучно завищували вартість будівельних матеріалів. Під час виконання робіт до актів вносили неправдиві дані про ціну рейок, шпал, стрілочних переводів та інших матеріалів.
У частині позицій вартість у документах перевищувала ринкову у два-три рази. Щоб приховати схему, використовували підроблені видаткові накладні від імені сторонніх підприємств. Згодом ці компанії підтвердили, що жодних поставок не було.
За висновком експертизи, збитки державному підприємству становлять майже п’ять мільйонів гривень. Загальна сума коштів, перерахованих підряднику за договором, перевищила 15,3 млн грн.
Організаторку схеми підозрюють в організації привласнення державних коштів в особливо великих розмірах у змові з іншими учасниками. Виконавцю інкримінують привласнення коштів, внесення неправдивих відомостей до офіційних документів і використання підроблених документів.