Правоохоронці повідомили про підозру трьом колишнім працівницям одного з управлінь Дрогобицької районної державної адміністрації. Слідство вважає, що вони організували оформлення соціальних виплат людям, які не мали на них права.
На Львівщині правоохоронці повідомили про підозру трьом колишнім працівницям одного з управлінь Дрогобицької районної державної адміністрації. За версією слідства, вони могли організувати схему незаконного призначення державної допомоги.
Слідчі стверджують, що дві колишні посадовиці без законних підстав оформлювали виплати громадянам, які не мали права на таку підтримку. Серед отримувачів були їхні родичі та знайомі. До підготовки окремих документів вони також залучили спеціалістку цього ж управління.
До офіційних документів вносили недостовірні відомості про нібито наявність підстав для отримання допомоги. Йшлося, зокрема, про виплати при народженні дитини, допомогу малозабезпеченим сім’ям та догляд за особами з інвалідністю.
Після цього документи передавали до органів Казначейства, і на їхній підставі бюджетні кошти нараховувалися систематично. За даними слідства, з січня 2020 року до березня 2024 року незаконні виплати отримали 47 людей.
Загальна сума збитків, за оцінкою правоохоронців, становить майже 41 млн грн.
Двом колишнім посадовицям інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену повторно, за попередньою змовою групою осіб та в умовах воєнного стану. Колишній працівниці управління повідомили про підозру в пособництві.
Прокурори також готують цивільний позов про стягнення з підозрюваних збитків, завданих державі. Крім того, у суді вже розглядається обвинувальний акт щодо двох колишніх службовців за аналогічним епізодом незаконного оформлення соцвиплат ще 11 особам на суму понад 8,5 млн грн.