На Кіровоградщині викрили масштабний незаконний видобуток граніту: збитки перевищили 1,2 млрд гривень

У Кіровоградській області прокуратура повідомила про підозру арбітражному керуючому у справі про масштабний незаконний видобуток граніту. За даними слідства, державі завдано збитків більш ніж на 1,2 мільярда гривень.

Спеціалізована екологічна прокуратура Кіровоградської обласної прокуратури встановила, що після завершення строку дії спеціального дозволу на користування надрами роботи на Сухокліївському родовищі не припинилися. Слідство вважає, що граніт видобували під виглядом ліквідації небезпечних ділянок кар’єру.

За даними прокурорів, незаконна діяльність тривала кілька років. За цей час провели щонайменше 12 вибухових робіт і незаконно видобули понад 375 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення.

У прокуратурі називають це однією з наймасштабніших справ у сфері охорони надр, які розслідували на Кіровоградщині за останні роки. Щоб задокументувати порушення, слідчі та прокурори вилучили фінансову й виробничу документацію, простежили рух видобутої продукції та призначили низку складних експертиз.

Матеріали кримінального провадження, як зазначається, налічують 74 томи. За висновками експертів, сума збитків від самовільного користування надрами перевищила 1 мільярд 255 мільйонів гривень.