У МЗС заявили, що працюють над зниженням напруги у відносинах із Польщею

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що підтримують дипломатичні контакти з польською стороною та намагаються зменшити напруження у двосторонніх відносинах. У відомстві наголосили на важливості діалогу.

Україна веде дипломатичну роботу з Польщею, щоб врегулювати загострення у відносинах між двома країнами. Про це повідомив речник МЗС Георгій Тихий в ефірі телемарафону.

За його словами, українська сторона постійно підтримує зв’язок із польськими колегами через дипломатичні канали. Тихий зазначив, що попри публічні заяви та гучні заголовки, триває спокійна робота дипломатів.

У МЗС підкреслюють, що Україна займає виважену позицію й виступає за діалог навіть у складних питаннях, зокрема щодо історичного минулого. Там також прагнуть поступово згладити гострі кути та зменшити емоції навколо ситуації.

Окремо Тихий наголосив, що йдеться насамперед про позицію президента Польщі, яку не слід автоматично ототожнювати ані з позицією всієї Польщі, ані з думкою польського суспільства. Він нагадав, що Україна і Польща залишаються союзниками, яких об’єднує спільний ворог — Росія.

Напруження у відносинах посилилося після рішення Кароля Навроцького позбавити Володимира Зеленського ордена Білого Орла. У відповідь Зеленський повідомив, що надіслав орден поштою. На цьому тлі деякі чинні та колишні українські посадовці заявили, що повернуть свої польські нагороди.

Також президент України вирішив не їхати до Гданська на Конференцію з відновлення України. Українську делегацію на заході очолить прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.