Зеленський закликав росіян тиснути на Путіна після ударів по Москві

Президент Володимир Зеленський заявив, що для завершення війни тиск на російського лідера Володимира Путіна мають посилювати не лише Україна та її партнери, а й самі росіяни.

Про це він сказав в аудіокоментарі журналістам, який цитує «Європейська правда». Зеленський назвав удари по Москві 18 червня «абсолютно справедливим» відповіддю України на останні масовані атаки Росії.

За словами президента, Україна попереджала, що завдаватиме ударів по цілях у Москві, попри наявність там трьох кілець протиповітряної оборони. Він наголосив, що якщо Путін не хоче завершувати війну, Україна не буде мовчати й відповідатиме.

Зеленський також заявив, що партнери України підтримують завершення війни, тоді як Путін, за його словами, уникає прямих відповідей щодо припинення вогню та закінчення бойових дій.

Президент підкреслив, що тиск на Росію має бути різним і охоплювати такі сфери:

  • санкції з боку України та партнерів;
  • енергетичний сектор;
  • «тіньовий флот»;
  • нафту і газ;
  • банківську систему;
  • зброю та оборонну промисловість.

На його думку, Росія має відчути, що продовжувати війну не має сенсу. Зеленський окремо наголосив, що відповідальність за війну несе одна людина — Путін, а наслідки відчуває все населення країни.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп після саміту G7 заявив, що мав «дуже хороші розмови» з Путіним і Зеленським та припустив можливе повернення санкцій проти російської нафти.