Сибіга заявив, що РФ вдарила по турецькому судну після візиту глави МЗС Туреччини до Москви

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Росія атакувала турецький суховантаж у Чорному морі невдовзі після візиту глави МЗС Туреччини до Москви. На його думку, цей епізод ще раз доводить, що словам РФ не можна довіряти.

Андрій Сибіга звернув увагу на нічну атаку по судну, яке належить Туреччині. Він пов’язав її в часі з візитом турецької делегації високого рівня до Росії, наголосивши, що це є наочним свідченням ненадійності російських заяв.

За словами міністра, Україна врятувала екіпаж пошкодженого суховантажу. Більшість моряків на борту були громадянами Туреччини та Індії. Унаслідок удару загинув один член екіпажу — громадянин Єгипту.

Сибіга також повідомив, що під російський удар потрапили ще два судна — під прапорами Палау та Белізу. Їхні екіпажі не постраждали.

Міністр зазначив, що Україна інформує про інцидент усі держави та міжнародні організації. Він назвав атаку порушенням міжнародного права і свободи судноплавства та закликав до рішучої реакції з боку міжнародної спільноти й Міжнародної морської організації.

На початку червня турецьке рибальське судно вже зазнавало нападу поблизу окупованого Криму. У середині місяця російський фрегат зробив попереджувальні постріли по цивільній яхті в Ла-Манші.