«Слуги» чи «підслужники», або як волинські «слуги» скидали ставленика Зеленського.

На Волині не вщухають баталії між головою обласної адміністрації Юрієм Погуляйко і ставлениками «За Майбутнє». 

 Відносини між командою Юрія Погуляйка і депутатами Волинської обласної ради не завдалися одразу після призначення. Націоналістів зі «Свободи» не влаштовує ставленик президента в більшості через російськомовність та походження губернатора (Донеччина), депутатів колишніх «Укропівців» не влаштовує небажання Юрія Погуляйка мати діалог з відомим Волинським політиком і соратником Коломойського, Ігорем Палицею. На фоні цих недомовленостей виникають постійні конфлікти.

Так донедавна мітинги під Волинською ОДА були звичайною справою. Після виборів в листопаді, ситуація мало змінилася. Більшість в області знову отримали сили пов’язані з Ігорем Палицею і вже з перших сесій обласної ради, було вирішено остаточно позбавитися від «неугодного» голови ОДА. ».

Десятого грудня 2020 року на сесії Волинської обласної ради, новообрані депутати обласної ради вирішили висловити недовіру голові Волинської ОДА Юрію Погуляйку, однак для того, щоб ця процедура була дотримана, для початку вирішено було заслухати звіт голови ОДА перед депутатами, хоча за регламентом звітуватися Юрій Погуляйко мав би на початку 2021 року після прийняття бюджету. Депутатів Волинської обласної ради це не зупинило і через «Свободівця» Анатолія Вітіва була озвучена пропозиція заслухати звіт голови ОДА.

Більшість проголосувала ЗА. Скориставшись відсутністю голови ОДА, депутати повідомили що голова адміністрації ігнорує її і вже депутатом обласної ради від політичної партії «За Майбутнє» Володимиром Бондарем, була озвучена пропозиція висловити недовіру голові адміністрації Юрію Погуляйку. Голосування вирішили провести таємно. Участь в голосуванні взяли 57 депутатів. За недовіру голові ОДА Юрію Погуляйку проголосували 49 обранців. Проти – 4, утрималися – 4. Рішення тепер мають направити президенту. Після голосування у сесійний зал забіг голова ОДА та між ним та депутатами виникла перепалка. Юрій Погуляйко був не багатослівний і «від душі» називав депутатів обласної ради «прислужниками Палиці».

Також він звернувся до голови фракції «Свобода» Анатолія Вітіва: «Ти взагалі таксист, брехун, де ти був у 2014 році? А я – учасник бойових дій». Но найбільше дісталося присутньому на сесії обласної ради, народному депутату України від фракції «Слуга Народу» В’ячеславу Рубльову, який не переховує своєї співпраці з Ігорем Палицею. Його голова ОДА обізвав «чмошніком». Словесна перепалка потім продовжилася і в коридорах обласної ради. Чи мав голова ОДА підтримку у сесійній залі?  Офіційно жоден з депутатів не висловилися на підтримку чинного голови ОДА.

Однак голосування показує що вісім депутатів все ж не згідні з позицією «За майбутнє». Чотири утрималися і чотири проти висловлення недовіри. Фракція «Слуга народу» у Волинській обласній раді представлена у кількості восьми чоловік та  позиціонують  себе як «про президентську», так її представляє і голова Волинської обласної організації «Слуга Народу», народний депутат України Валерій Стернійчук. Таку позицію він намагається і донести до офісу президента, однак це не відповідає дійсності. Схоже Валерій 

Стернійчук постійно перебуваючи в столиці вже втратив зв’язок з організацією і зовсім не володіє інформацією щодо того, що відбувається в організації. Так під час голосування за заслуховування звіту голови ОДА, зі «слуг» при голосуванні утримався лише депутат обласної ради Олександр Сачук. Всі інші, у тому числі й голова фракції слуг у Волинській обласній раді Ігор Лісовський (про його персону в організації у наступних публікаціях) проголосували за заслуховування річного звіту. Можна було б говорити про некомпетентність новообраних депутатів, однак схоже що голосування все ж було цілеспрямоване. Також це показало таємне голосування. Нема чіткої цифри по кількісному складу фракції, тому говорити про те що саме ці голоси належать фракції «слуг» неможливо. Ці данні можуть лише свідчити про те що в обласній раді ставленик президента не буде мати підтримки навіть зі сторони пропрезидентської фракції «Слуга народу» і керівника обласної організації нардепа Стернійчука.

Джерело.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: