В ГОРОДЕНЦІ «УКРГІДРОЕНЕРГО» ОТРИМАЛО «ГАРБУЗА» ВІД ГРОМАДИ

18 квітня в м. Городенка відбулася зустріч громадськості з представниками ПрАТ «Укргідроенерго» стосовно проекту будівництва каскаду 6 верхньодністровських ГЕС. Попри категоричну позицію громад, численні рішення місцевих рад, мораторій на будівництво ГЕС Івано-Франківської обласної ради, київські чиновники продовжують проштовхувати проект будівництва ГЕС на Дністрі. На заході були присутні жителі придністровських сіл, громадські активісти, сільські голови, депутати місцевих рад різних рівнів, науковці, журналісти, духовенство. Сотні людей приїхали, щоб висловити свій протест такому будівництву.


Громадський активіст Володимир Гергелюк ініціював і першим підписав звернення з вимогою повної заборони будівництва ГЕС на Дністрі, під яким поставили підписи більше сотні учасників зустрічі. На разі збір підписів триває.

«Ви хочете одягнути рожеві окуляри на всіх і за рахунок платників податків вкрасти мільярди гривень, знищити річку наших прадідів. Є альтернативні напрямки виробництва та акумулювання енергії – сонячні, вітрові та акумулюючі батареї, які є економнішими в порівнянні з будівництвом ГЕС на десятки мільярдів грн, не враховуючи втрат навколишнього середовища. Також вимагаємо від Верховної Ради провести засідання Комісії щодо співробітництва у сфері охорони і сталого розвитку р. Дністер спільно з науковцями та громадськістю України та Молдови, щоб спільно вплинути на Кабмін щодо припинення цього згубного проекту!» – заявив В. Гергелюк

Поширити: