Олег Мусій разом з Володимиром Зузяком провів зустріч із косівськими медиками

Олег Мусій як професійний медик та заступник голови комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, разом з Володимиром Зузяком провів зустріч із косівськими медиками та громадою району. В ході зустрічі Олег Мусій розповів про свою роботу у Верховній Раді, зокрема про законодавчі ініціативи.

Велику увагу було приділено медичній реформі, впровадження якої зараз найбільше турбує самих медиків і громадян. Олег Мусій вважає, що реформи в медицині вкрай потрібні, однак теперішні зміни в медицині, ініційовані владою, по суті носять ознаки псевдореформи. Над українцями проводять небезпечний експеримент, який насамперед призведе до легалізації значних корупційних схем. Замість справжньої децентралізації в галузі медицини відбувається повномасштабна її централізація і концентрація 112 мільярдів грн держбюджету в одних руках – Національної служби здоров’я. На думку Олега Мусія, йде повне руйнування медичної галузі.

Косівських медиків дуже турбує відсутність коштів на заробітну плату і недостатнє фінансування галузі загалом.


Нардеп вважає, що така ситуація склалася через нинішню систему, коли медична реформа проводиться без необхідного фінансування. В країні до цього часу існує стара схема нарахування заробітної плати. Потрібно це змінити і застосувати прогресивну контрактну систему для організації роботи медичних працівників. Одночасно потрібно ввести професійне самоврядування в медичних закладах. Це дозволить позбутися зрівнялівки та збільшить доходи медпрацівників.

Депутат Косівської міської ради Володимир Зузяк також відзначив, що складне становище медиків на Косівщині пов’язане з безглуздими реформами, які проводить українська влада. В бюджеті закладено мінімальні суми на оплату праці медпрацівників, яких вистачить лише на 8 місяців. Це веде до неповноцінного надання медичної допомоги місцевим мешканцям, а також до втрати професійних кадрів, які виїжджають закордон.

Володимир Зузяк від імені медиків звернувся до Олега Мусія, щоб той безпосередньо підняв питання на комітеті Верховної Ради щодо забезпечення медиків Косівщини зарплатою на цілий рік.

Україна-інфо
Ірина Дирда

Поширити: