Північна Корея заявляє про нанесення ракетного удару по острову Гуам в США

Північна Корея розробляє план нанесення ракетного удару по американському острову Гуам в Тихому океані, де розташована військова база

Пхеньян заявив, що «ретельно вивчає» план нападу на Гуам, де проживає близько 163 000 людей, і американська військова база, яка включає підводні ескадри, авіабазу та групу берегової охорони.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву командування збройних сил КНДР.

Різке збільшення напруженості вплинуло на фінансові ринки і викликало застереження від американських чиновників та аналітиків, щоб вони не брали участі у риторичних зустрічах з Північною Кореєю.

Губернатор Гуам Едді Кальво відхилив загрозу КНДР і сказав, що острів готовий до «будь-чого» зі стратегічно розміщеними обороноздатками. Він сказав, що тримає зв’язок з Білим домом.

«Гуам — це американська земля … Ми не просто військова установка», — сказав Кальво.

План удару по Гуам ракетами «Хвасон-12» в даний час розглядається стратегічним командуванням, йдеться в заяві, «і може бути реалізований в будь-який момент, як тільки верховний головнокомандувач Кім Чен Ин ухвалить таке рішення».

В іншій заяві Корейської народної армії США звинувачуються в підготовці плану «превентивної війни». У відповідь на спробу привести цей план в дію представники збройних сил КНДР пригрозили «завдати нищівних ударів фпо всім укріпленням ворога, в тому числі і на материковій частині США».
Джерело hromadskeradio

Поширити: