Акція «Зупинимо будівництво ГЕС на Дністрі» об’єднала дві області в селі Нижнів (ФОТО, ВІДЕО)

Вчора 14 березня біля моста через Дністер у с. Нижнів Тлумацького району Івано-Франківської області відбулася акція «Зупинимо будівництво ГЕС на Дністрі», присвячена Міжнародному Дню боротьби проти гребель, організатором якої виступив «Народний контроль» Прикарпаття. До заходу долучилися громадські активісти, екологи, туризмознавці, місцеві жителі та небайдужі громадяни.

Метою акції було привернути увагу громадськості до проблем негативного впливу ГЕС на екосистему р. Дністер, змусити Кабінет Міністрів України скасувати пункти програми розвитку Гідроенергетики України до 2026 р. щодо будівництва ГЕС на Дністрі – зазначив Володимир Гергелюк.

Учасники заходу розповсюджували інформаційні матеріали щодо згубного впливу ГЕС на екосистему Дністровського каньйону. Місцеві жителі Придністровських сіл Тернопільщини та Івано-Франківщини спільно виступили проти згубного будівництва. Люди пам’ятають повені минулих років та з обуренням висловлюються до планів Кабміну щодо ГЕСів на Дністрі, які можуть призвести до підтоплення земель та масового відселення місцевих жителів.

Що зробить ГЕС із Городниці?
Ексклюзивне відео з архіву редакції газети «Край». На відео – село Городниця, 2008 рік.

ГЕС Городниця

Що зробить ГЕС із Городниці?14 березня – Всесвітній день боротьби проти гребель, на захист річок. Пропонуємо вам ексклюзивне відео з архіву редакції газети «Край» (автор невідомий, прохання зголошуватися). На відео – наше село Городниця, 2008 рік. А тепер про шість ГЕС, які планують побудувати на Дністрі, одна з яких загрожує Городниці. На цих кадрах – повінь, неприємне, але тимчасове явище. А після спорудження ГЕС Городниця стане приблизно такою назавжди. Кіно довге, поплавайте собі, все роздивіться…«Втопити ГЕС у Дністрі!» – гасло нашої святої боротьби за прадідівську землю, за первозданну природу, за сивий батько-Дністер!

Опубліковано Газета "Край" 14 березень 2018 р.

Поширити: