Є вже близько десяти випадків затримання українських воїнів у Польщі за запитом РФ, – Дещиця

Ділитися турбота!

Є вже близько десяти випадків затримання українських воїнів у Польщі за запитом РФ, – Дещиця

Затримання в Польщі ветерана АТО Ігоря Мазура за запитом РФ – не перший такий випадок у цій державі.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

“Це не перший такий випадок, коли затримують українських громадян. Є вже близько десяти таких випадків у Польщі, коли російська сторона через Інтерпол намагається затримати і екстрадувати до Росії українців, які брали участь у військових операціях на сході України”, – заявив Дещиця.

За його словами, ці люди зараз перебувають у польських СІЗО, їхні справи перебувають на розгляді польських правоохоронних і судових органів. Однак жодного випадку екстрадиції українців до Росії не було.

Дипломат зазначив, що в разі затримань українців на території Польщі за запитом Росії польські правоохоронці діяли відповідно до чинних норм і зобов’язань Польщі як учасника Інтерполу.

Посол наголосив, що у справі затримання Мазура він перебуває в постійному контакті з представниками польської влади. Зокрема, дипломат провів розмови з цього приводу із заступником глави МЗС Польщі Марціном Пшидачем, а також віцемаршалком Сейму Малгожатою Госєвською.

“Польська сторона розуміє значущість цієї справи”, – зазначив Дещиця.

Він підтвердив інформацію, що упродовж 48 годин польський суд ухвалить рішення у справі про тимчасовий арешт Мазура.

“Ми намагатимемося переконати суд, щоб він передав українця на поруки генконсулу України. Маючи вже попередній досвід, ми доводитимемо, що це – політично сфабрикована справа Російської Федерації”,- резюмував Дещиця.

Нагадаємо, Ігоря Мазура (позивний Тополя) було затримано в суботу, 9 листопада, на прикордонному пункті Дорогуськ у Польщі. У цю країну він відправився на запрошення польського віцемаршалка для участі в конференції

Коментарі