«Чернівчанин показав як розкрадають гроші комунального підприємства КАЛИНІВСЬКИЙ РИНОК» ВІДЕО

Ділитися турбота!

Буковина. Чернівці. Комунальне підприємство Калинівський ринок. Основне джерело надходження податків до казни Чернівців.  Місцева влада повністю задоволена роботою комунального підприємства і щедро роздарює премії адміністрації ринку. Все би нічого, тільки от звіти підприємства значно занижені і не показують реальної картинки, реальних заробітків – розповідає чернівчанин Олександр Сапунов.

Чернівчанин пояснив, що надходження від ринкових зборів поділені  на дві категорії. Білу і чорну каси. До білої каси відносяться гроші які отримані контролерами за виносні торгові місця від підприємців та стоянки автомобілів, згідно виданих фіскальних чеків. І друга каса- чорна. Це саме та каса, яка отримується в наслідок не облікованих проплат від підприємців та власників авто – без чека. За роботою контролерів відповідає відділ «внутрішнього фінансового моніторингу та контролю» який знаходиться на ринку, однак цей відділ не тільки закриває очі на те що діється але судячи з всього й приймає активну  участь у розкраданні бюджетних надходжень. Це не якась проста недбалість працівників ринку і не мізерний інтерес самих контролерів чи самого відділу, суми про які ми говоримо, за попереднім підрахунком який був зроблений нами за тиждень роботи на ринку ще минулого року, становить від 40 до 50 тисяч гривень ЩОДНЯ! За місяць ця сума перевалює за кілька  мільйонів гривень!  На відео яке було зроблено лише за один день 21 .09, цього року паркувальники на різних парковках взагалі не видають фіскальний чек  а деякі  навіть не мають касових апаратів. І це при умові що потік машин не припинявся. Вартість користування парковки по офіційній ціні становить 17 гривень, однак самі працівники парковки активно розповсюджують послуги за 15 гривень. Враховуючи що щодня  Калинівський ринок приймає десятки тисяч людей які в більшості приїздять на власному авто, то ми зараз говоримо  про десятки тисяч гривень щодня. Також чернівчанин запевняє, що всі оборутки  робляться з відома дирекції та служби безпеки Калинівського ринку.

Всім працівникам  дана вказівка,- У разі повідомлення про перевірки, чи запідозрілі рухи на ринку, кошти без чеку можуть брати лише від тих, кого знають безпосередньо паркувальники, тобто від підприємців які щодня ставлять свої авто на стоянках. Цей інструктаж і спрацював у день нашої повторної перевірки 21.09.2019 . На трьох паркувальних місцях з підставних «закупників» взяли кошти по 15 гривень без чеку, однак через розголужену систему відеоспостереження на ринку, нашу машину дуже швидко вичіслили і при під`їзді на наступні паркувальні місця, ті паркувальники які були без касових апаратів бігли за своїми колегами з терміналом і з тремором у  руках передавали чек. По від`їзду нашого авто, одразу прослідковували та телефонували невідомим.

Олександр Сапунов пояснює що  бореться за відкритість роботи ринку  ще з 2014 року. На підприємстві до речі у 2014 був прицедент контролю який запровадили за моєї ініціативи, коли біля касирів ставили незалежних спостерігачів. За місяць експерименту, прибутковість виросла майже на 40 відсотків. Тобто за п`ять років так званої роботи керівництва та всього замішаного персоналу, я вже можу з впевненістю говорити про сотню  мільйонів які не попали до бюджету, а осіли у кишенях ділків.

Про це неодноразово говорилося на сесіях Чернівецької міської ради, минулоріч писалися заяви до Національної поліції, однак про жодне відкрите кримінальне провадження ми говорити не можемо. На письмові заяви про вчинення злочину, поліція навіть відповіді не спромоглася дати, не те що розслідувати. Просто таке відношення правоохоронців під носом у яких здійснюється крадіжка бюджетних коштів, наводить на думки про двосторонні  пріоритети силовиків. Щодо зацікавленості місцевої влади теж вже виникає сумнів. – Ідіть в поліцію, доказуйте, а в нас все добре. Підприємство працює, копійки маємо, значить все добре.  Невже місту не потрібні кошти? Ми тільки і чуємо від мера та депутатів- вибачте, нема коштів, нема фінансування. Так ось воно фінансування. Під ногами лежить. За вкрадені роками кошти, вже пів Чернівців можна було заасфальтувати. Але ні. Дуже все круговими поруками зв`язано. Ну як не мають бажання припинити тіньову схему, то я її обов`язково розв`яжу. Да і президент з урядом запроваджують систему десяти відсотків від суми завданого збитку нанесеному державі , думаю за ці 10 відсотків я зможу хочаб у кількох дворах міста поставити сучасні спортивні майданчики, бо місцевій владі на жаль не вистачає коштів- зіронізував Олександр Сапунов на кінець розмови.

На разі детальне звернення з відеофіксаціями та схемою за якою працює підприємство, передано до Національного антикорупційного бюро, та центральний орган ДФС в столиці. Очікуються рішучі дії від нової влади у подоланні корупційних схем на найприбутковішому підприємстві Буковини.

https://www.facebook.com/100010382145363/videos/926300531059343/?id=100010382145363

Коментарі