Хто стане новим послом США в Україні?

Ділитися турбота!

Доки в українських медіа обговорюють резонансні теми, як-то “чи виживе медреформа” або “чи мають працювати ринки”, малопоміченою пройшла важлива дипломатична подія. 1 травня президент США Дональд Трамп обрав кандидатуру посла Сполучених Штатів в Україні. Дипломат Кіт Дейтон займе цю посаду, щойно рішення затвердить Сенат.

Зазвичай таке призначення – крок формальний, однак у нашому випадку США майже рік не призначали посла в Україні (зате дипломатичних скандалів вистачало). Розбираємося, що змінилося, і що принесе з собою новий дипломат- повідомляє Рубрика

Білий Дім нарешті обрав посла, і це гарний сигнал…

Серіал під назвою “Прибуття посла” триває для України з травня-2019. Тоді Дональд Трамп особисто вимагав і добився звільнення експослині США в Україні Марі Йованович (нам вона могла запам’ятатися підтримкою НАБУ і реформ загалом). На той час Білий Дім гучно звинувачував Демократичну партію у спробах нібито знайти в Україні компромат на команду Трампа, а Йованович стала крайньою (бо її призначав ще Барак Обама).

Слідом у відставку пішов ще й Курт Волкер, спецпредставник Штатів з врегулювання конфлікту на Сході України. Тут уже вибухнув кандал, бо Волкер у Конгресі заявив, що Дональд Трамп вимагав від нього тиснути на Україну, аби здобути компромат на свого опонента на виборах, Джо Байдена. Після цього команда Трампа узагалі ігнорувала українську тему, а американську дипломатію представляли тимчасові повірені.

Тож намір Білого Дому призначити посла символізує “дипломатичну відлигу” і повернення до нормальних українсько-американських стосунків. До того ж, Кіт Дейтон – не чужа для нас постать, адже кілька років працює з Україною як військовий радник від Пентагону, і взагалі тут добре орієнтується.

“Він [Дейтон] розуміє ситуацію в Україні. Я говорив з людьми у посольстві у Києві, і вони кажуть, що він добре розуміє Україну. І йдеться не лише про конфлікт з Росією. Йдеться про більш широку проблематику країни. Так що Дейтон – це дуже хороший вибір”, – прокоментував експосол США в Україні Стівен Пайфер. Інші ексдипломати, Джон Гербст і Вільям Тейлор також називають Кіта професіоналом, який розуміє і підтримує Україну.

Коментарі