У київський суд подали позов проти Китаю через коронавірус: Люди просять компенсацію

Ділитися турбота!

Громадська організація також подала позов проти Офісу президента, Кабміну та парламентарів

До окружного адміністративного суду Києва подали позов проти Китаю та чинної української влади через поширення коронавірусу. Про це повідомляє пресслужба ОАСК.

Як зазначається, позов було подавно проти Державної ради КНР, Офісу Президента України, Кабміну, МОЗ, Міністерства соцполітики, СБУ, Офісу Генпрокурора, колишнього прем’єр-міністра Олексія Гончарука, колишніх міністрів охорони здоров’я Зоряну Скалецьку та Іллю Ємця.

Крім цього, до суду подали на 48 народних депутатів України – членів парламентських комітетів з питань бюджету та з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

За даними ОАСК, позов подала громадська організація, яка просить суд визнати бездіяльність китайської та української влади щодо невжиття належних заходів реагування для захисту населення від коронавірусу.

Позов громадської організації містить такі вимоги:

  • зобов’язати Уряд КНР виплатити усі цивільно-правові збитки та реституцію, встановлені нормами міжнародного права;
  • зобов’язати КМУ розробити та виконати відповідні державні цільові програми та санітарно-протиепідемічні правила і норми на виконання ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб”;
  • зобов’язати МОЗ забезпечити проведення комплексних клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

Наразі суд Києва вирішує питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Коментарі