Україна подала заявку до НАТО на участь у програмі розширених можливостей

Ділитися турбота!

Україна офіційно подала заявку на участь у програмі партнерства розширених можливостей НАТО. Про це заявив віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба під час візиту в штаб-квартиру НАТО, інформує РБК-Україна.

За його словами, участь у програмі дасть можливість оперативно обмінюватися розвідувальною інформацією з Північноатлантичним Альянсом.

«Сьогодні я офіційно звернувся до НАТО з проханням розпочати офіційне розгляд заявки України на отримання статусу члена партнерства розширених можливостей. Ми також проговорили дуже багато речей, пов’язаних з подальшими реформами», – заявив він.

За його словами, якби Україна була учасницею програми у випадку зі збитим українським літаком в Ірані, Київ міг би отримати швидше якісні розвідувальні дані від союзників у НАТО.

«Я при цьому хочу зазначити, що є деякі держави-члени, які все ще розглядають питання про те, чи потрібно дати Україні цей статус, але вони керуються політичними факторами, так як, в принципі, Україна відповідає всім критеріям, необхідним для участі в цій програмі», – сказав віце-прем’єр.

Крім того, протягом 5-9 жовтня 2020 року в Одесі проведуть спільні навчання між учасниками з України й держав-членів НАТО із захисту критичної інфраструктури «Непорушна стійкість».

https://zaxid.net/news/

Коментарі