Посол ЄС: на лінії зіткнення нічого не змінюється

Ділитися турбота!

Посол Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі не бачить позитивних змін поблизу лінії зіткнення на Донбасі.

Про це Мінгареллі сказав в інтерв’ю “Європейській правді”.

“Зовсім нещодавно був у Станиці Луганській. Бачив на тій стороні так званих сепаратистів з автоматами Калашникова, бачив бідних змучених людей, які тягнули свої речі (через зруйнований міст. – ЄП), і я не можу сказати, що побачив хоч якесь зрушення на краще”, – сказав Мінгареллі.

Він вважає, що через збройний конфлікт реформи та зміни в Україні не сягнули районів, наближених до лінії зіткнення.

“Ми почули від президента Зеленського, що перемир’я, попри окремі провокації, триває. Якщо це правда – це гарна новина. Але особисто я не бачу зрушень, у останні кілька місяців майже щотижня чую про загиблих через обстріли”, – сказав посол.

Мінгареллі не став прогнозувати, як розвиватиметься ситуація в найближчі роки, але висловив сподівання, що президенту Зеленському вдасться вирішити ситуацію.

“Але я також читаю пресу і бачу, що президент Путін у нещодавньому інтерв’ю Оліверу Стоуну заявив, що українці та росіяни – це “один народ”, і що, мовляв, вони знайдуть шлях знову об’єднатися. І я прочитав тиждень тому заяву пана Пасечника, так званого голови так званої “Луганської народної республіки”, який заявив про потребу провести ще один “референдум” і приєднатися до Росії”, – сказав він.

 

Коментарі