«Патріархат» Філарета в суді вибиває заборону на користування храмами

Ділитися турбота!

УПЦ КП владики Філарета звернулась до суду з вимогою заборонити іншим особам користуватися храмами релігійної організації, зокрема, Михайлівським Золотоверхим монастирем та церквою Успіння Богородиці Пирогощої.

У клопотанні до Окружного адміністративного суду пропонується, щоб Київрада і КМДА не мали права передавати у користування іншим особам нерухомість, якою зараз користується УПЦ КП.

Також «Київський патріархат» просить заборонити реєстраторам проводити дії в Єдиному державному реєстрі. Зокрема, скасовувати реєстрацію «Київської Патріаха Української православної церкви Київського патріархату» та інших релігійних структур УПЦ КП.

Зараз суд аналізує звернення і правові підстави для забезпечення позову.

Нагадаємо, Синод Православної церкви України (ПЦУ) позбавив Філарета права керування Київською єпархією, і, отже, контролю за місцевими храмами і монастирями. Також ПЦУ заборонила служіння прихильникам Філарета.

На початку травня 2019 року Філарет заявив про те, що УПЦ Київського патріархату не ліквідована і продовжує існування, оскільки він особисто такого рішення не приймав. У відповідь в ПЦУ оприлюднили, де Філарет особисто підтримав ліквідацію УПЦ КП і погодився на приєднання до Єдиної помісної церкви. На це у Філарета відповіли, що документ не має юридичної сили та не є рішенням Об’єднавчого собору.

Глава ПЦУ митрополит Епіфаній зазначив, що не дивлячись на заяви Філарета, УПЦ Київського патріархату вже не існує.

 

Коментарі