Кабмін планує провести перепис населення до кінця 2019 року

Ділитися турбота!

Замість звичайних інтерв’юерів перепис довірять фахівцям з математики і соціології, результати обіцяють ще до кінця 2019 року. Про це пише ZAXID.NET

Кабмін уже у 2019 році проведе так званий електронний перепис населення замість запланованого в кінці 2020 року перепису у форматі особистого інтерв’ю. Його дані планують опублікувати вже до кінця року.

За початковим задумом, під час перепису населення 100 тисяч інтерв’юерів мали з планшетами обійти будинки і квартири українців. Однак, як повідомив 28 листопада у Facebook міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет, частина потенційних користувачів даних перепису не можуть чекати на інформацію до кінця 2020 року.

«Я мав під сотню зустрічей і дзвінків з різними потенційними користувачами. Я провів інтерв’ю з міністрами, директорами департаментів, представниками регіонів, соціологами. У результаті я умовно розбив усі запити потенційних замовників на два типи. Десь 90% запитів – це інформація про те, в яких населених пунктах мешкає скільки людей, а також їхні стать та вік. Тип 2 – спеціалізована інформація про склад сім’ї, житло, етно-національність тощо», – йдеться в дописі.

За словами Дмитра Дубілета, більшість запитів першого типу були терміновими. Приміром, зараз уряд робить генеральний план інфраструктури країни – дороги, опорні школи, лікарні, – і тому більшість міністерств не можуть чекати на дані перепису до кінця наступного року. Тому замість інтерв’юерів так званий електронний перепис населення проводитимуть фахівці з математики і соціології за алгоритмом:

  • збір анонімної інформації у мобільних операторів про кількість користувачів та їхнє розташування;
  • збір даних з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд), оскільки ці групи рідше мають мобільні телефони;
  • проведення «калібруючих» соціологічних опитувань для уточнення, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах;
  • занесення цих даних в математичну модель.

«У підсумку ми отримуємо досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування. Звісно, цей метод не дає відповіді на більш спеціалізовані питання. Однак я вважаю, що для них можна придумати точкові і більш дешеві способи дослідження», – пише Дмитро Дубілет.

Із його допису виглядає, що традиційний перепис у кінці 2020 року проводити вже не будуть, проте наразі міністр це прямо не стверджує. Проте, за його словами, бюджет перепису вже знизили на два мільярди гривень, які натомість скерували на інші програми, зокрема медицину. Дмитро Дубілет каже, «якщо все піде, як заплановано», потім можна буде заощадити ще майже мільярд.

Зазначимо,перепис населення в Україні планували провести в грудні 2020 року. Під час нього українцям мали задавати приблизно 10 запитань, зокрема про зайнятість, трудову міграцію, мову, національність, родину, житло тощо. У кінці 2019 року мали провести пробний перепис в Оболонському районі Києва та Броварському районі Київської області.

Додамо, що востаннє перепис населення в Україні проводили у 2001 році, хоча за стандартами ООН він має відбуватися щодесять років.

 

Коментарі