За висловлювання про автономію угорців Закарпаття, послу Угорщини вручено ноту протесту

Ділитися турбота!

Міністерство закордонних справ України вказало  послу Угорщини в Україні Іштвану Ійдярто,  на неприйнятність його заяв про автономію угорської національної меншини в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна – НАТО.

На сторінці міністерства в Фейсбук у понеділок увечері також повідомили, що угорському послу була вручена нота протесту.

Під час бесіди було підкреслено, що Закон України “Про освіту” не порушує прав українців угорського походження, а “навпаки надає їм можливості кращої самореалізації в Україні, що було підтверджено Венеціанською комісією”.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набрав чинності закон України “Про освіту”, який, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами – державною, англійською, іншими офіційними мовами ЄС. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних.

Коментарі