Загроза зсередини та ззовні: хто руйнує становлення УПЦ?  Відсутність діалогу між Єпіфінієм та Філаретом не сприяє становленню УПЦ

Ділитися турбота!

Становлення УПЦ зазнає безлічі невдач через недолуге управління і порушення обіцянок.
Розгортання антиукраїнської істерії навколо Української Православної Церкви і Патріарха Філарета зокрема, змусило Архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента написати звернення до народу.
У своєму зверненні Архієпископ Климент акцентував, що зерно сьогоднішньої внутрішньої церковної суперечки було закладено українською державною владою, яка своїми активними діями просувала процес надання України Томосу, переоцінила глибину своєї участі і перейшла межі, втрутившись у внутрішнє церковне життя. Значна кількість ієрархів, а не виключно Патріарх Філарет, пішли на об’єднання і формування ПЦУ, спираючись на гарантії та обіцянки Президента України на поступове утвердження ПЦУ як Патріархату зі збереженням участі Патріарха Філарета в реальному управлінні Церквою.
«Так, ми, прихожани і священнослужителі Православної Церкви України в Криму, отримали запевнення від Президента України про повну підтримку і захист з боку держави, але після Собору і створення ПЦУ нас фактично кинули на поталу Росії. Можу впевнено сказати, що Росія мститься нам за участь у формування ПЦУ, і 18 травня вона остаточно ліквідує парафії Української Церкви в Криму», – зазначив Архієпископ Климент.
Климент призиває негайно провести спільну зустріч Його Святості Патріарха Філарета і Його Блаженства Митрополита Епіфанія для подолання всіх розбіжностей, просить політиків припинити втручання у внутрішнє церковне життя та відкласти ухвалення офіційних церковних рішень до гармонізації ситуації і подолання конфліктної ситуації, яку інспірують ззовні.
Тим часом, небажання Митрополита Епіфанія проводити конструктивний діалог з Патріархом Філаретом уже привело до того, що Сербська православна церква вкотре заявила про невизнання ПЦУ, мотивуючи це рішення відсутністю діалогу з УПЦ МП та РПЦ та всеправославних консультацій. В близькому оточенні очільника ПЦУ, котре впливає на прийняття ним рішень, визначає стратегію та тактику розвитку, виявилось немало представників, які так, чи інакше, близькі до Росії та Московського патріархату. Можливо, саме тому Епіфаній останнім часом зайняв таку ворожу позицію щодо Київського патріархату та Патріарха Філарета. За чутками, якщо діалогу та порозуміння не відбудеться, церковні справи можуть дійти і до банального рейдерства – захоплення церковного майна, котре є у підпорядкуванні Філарета.
Коментарі