Ексзаступник голови Державного агентства лісових ресурсів України знищив перлину України озеро Світязь?

Ділитися турбота!

Пісок і лиш невелике нагадування про колись величаве озеро Світязь, тепер саме так виглядає колись найглибше озеро України розташоване в межах Шацького району Волинської області.

Ще минулого року всю Україну облетіла новина про обміління Світязю. Сотні відео та тисячі фотографій виставляли користувачі соціальних мереж. На обласному рівні створені комісії які б мали дослідити проблематику, навіть було знайдено й одну з першопричин  підприємство яке займається зрощенням лохини.
Однак для місцевого рівня задача щодо притягнення винних виявилася складною, адже вище згадане підприємство яке побудувало штучні водойми в межах Верхньоприп’ятської меліоративної системи без відповідних на те дозволів та здійснює забір значних обсягів води для зрошення плантацій лохини, належить дружині та доньці у минулому ексзаступника головного лісівника України Володимира Бондара Світлані Бондар та Ользі Погребенник, а також мамі депутата, члена постійної комісії Волиньради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин Вячеслава Богдана- Оксані Богдан.

              Володимир Бондар

У січні 2020 року прокуратура Волинської області повідомила про відкрите кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 ККУ відносно посадовців Держекоінспекції які в інтересах третіх осіб замовчували ситуацію що склалася, навіть були проведені обшуки у на трьох підприємствах що фігурують у кримінальному проваджені по цьому факту. Жодного логічного закінчення ця справа не отримала. Затягуванням справи може слугувати близькість Володимира Бондара до ексгенерального прокурора Юрія Луценко, чий вплив на місцях ще помітно тримається, так і інформаційна підтримка зі сторони власних засобів масової інформації які останнім часом були скуплені Володимиром Бондарем і які випадково з’являються як на обшуках підприємств, так і на нарадах що пов’язані з розслідуванням справи й висвітлюють однобічну позицію роблячи зі свого власника «жертву режиму». Ну і звісно третій варіант, повна відсутність вини цих підприємств що дуже сумнівно виглядає.

Схоже що ані столичні експерти, ані нещодавно призначений голова Волинської обласної адміністрації не довіряє висновкам що робилися місцевими екологами, які не вважають екологічне лихо наслідком роботи підприємств Володимира Бондара, а значить розслідування буде продовжено.

Чи допоможе винайдення винних у відновленні озера?- невідомо. Зменшення рівня води в озері призвело до посухи навколишніх лісів. Також це зобразиться й на місцевій флорі та фауні. А тому навіть при відновленні водної системи, ми вже можемо говорити про велику шкоду завдану природі Національного заповідника.
Як стало відомо з перевірених джерел, справа вже зацікавилися  керівництво Служби Безпеки України, а значить можливо вже скоро стане відомо справжню причину екологічної катастрофи й винні все ж будуть покарані.

Коментарі