Деталі загибелі українських альпіністів у горах Словаччини

Ділитися турбота!

Трагедія сталася на спуску з маршруту внаслідок нещасного випадку. Як повідомив ВВС News Україна інструктор та представник Федерації альпінізму і скелелазіння Києва Олександр Кашель, ймовірною причиною нещасного випадку могли стати складні погодні умови. Також він додав, що це лише припущення, а справжні причини встановить спеціальне розслідування.

Словацька гірсько-рятувальна служба підтверджує факт трагедії і на своїй сторінці у Facebook повідомляє, що група українських альпіністів складалася з 11 членів. Удень 28 листопада команда звернулася до них по аварійній лінії за допомогою для двох своїх членів. Рятувальники вирушили на місце події. У горах була погана видимість і йшов сніг: “Від станції “Старт” рятувальники рухалися канатною дорогою до Скалнатого Плеса і далі по землі. Перша рятувальна група знайшла на місці два тіла без ознак життя. Обидва українські альпіністи отримали тілесні ушкодження, несумісні з життям”.

Після цього загиблих на ношах спустили та доправили до моргу. Зараз їхні тіла перебувають у селі Новий Смоковець. Як повідомив УНН начальник Управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, консул України у Словаччині постійно підтримує контакт з місцевою поліцією.

Як зазначається,  група альпіністів брала участь у навчально-тренувальних зборах, які проводить Федерація альпінізму та скелелазіння України у Високих Татрах на території Словаччини. Команда складалася із досвідчених спортсменів. Інші учасники групи зараз перебувають у безпеці.

Коментарі