В Офісі президента розповіли про план продати держбанки, частково приватизувати УЗ і Укрпошту

Ділитися турбота!

Заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук в інтерв’ю Bloomberg розповів про необхідність розблокувати продаж державних активів.

«Банки повинні бути продані в першу чергу. Я хочу, щоб 10 великих системних банків зайшли в Україну», – зазначив він.

За словами Гончарука, на продаж можуть бути виставлені і міноритарні частки в Укрзалізниці та Укрпошті.

Гончарук також розповів, що Україна планує у вересні домовитися з Міжнародним валютним фондом про нову програму співпраці.

«МВФ є нашим стратегічним партнером. Ми безумовно прагнемо отримати ще одну програму», – підкреслив він, додавши, що Україна хоче отримати програму на 3 або 4 роки.

Bloomberg відзначає, що коментарі Гончарука є одним з факторів того, що ВВП-варранти України дорожчають 15-ий день поспіль. Вони торгуються за 85,85% номіналу, що є історичним максимумом.

За словами заступника голови Офісу президента, влада націлена прискорити економічне зростання до 5% і вище. Він зазначив, що дефіцит держбюджету повинен бути знижений. Гончарук сказав, що міністром фінансів може залишитися Оксана Маркарова.

Заступник голови Офісу президента заявив також, що скасування в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та запуск ринку землі планується вже в 2019 р.

«Коли ми покажемо зміни в підході до приватизації, продажу сільгоспугідь, залучимо пару великих компаній для видобутку природних ресурсів – все це дасть чіткі сигнали про те, що правила змінилися», – сказав він.

Коментарі